Albatros BizBooks B4U Cpress ComputerPress CooBoo Edika Fragment Klub mladých čtenářů Management Press Motto Plus XYZ Knihy

Motto

Soutěž

Užijte si mrazivou zimu s knihami Camilly Läckberg… Vyřešte vraždu na jihozápadě Švédska.

Soutěžte s nakladatelstvím Motto a Hitrádiem o elektronické čtečky a balíky knih švédské autorky bestsellerů Camilly Läckberg.
Každý den vám moderátoři Hitrádia dají novou indicii, kterou najdete také na těchto stránkách, a tím vás postupně navedou k sériovému vrahovi.

Své tipy na postavu sériového vraha posílejte na email soutez@albatrosmedia.cz a do předmětu uveďte lackberg.

Pokud vám v soutěži bude cokoliv nejasné, neváhejte nás kontaktovat na motto@albatrosmedia.cz, nebo na 261 397 241.

Příběh vraždy:

V okrsku vyšetřovatele Patrika Hedströma, v Tanumshede na jihozápadě Švédska, došlo během krátké doby ke dvěma vraždám. Měly něco společného – na místě činu ležely vytržené stránky z pohádky O Jeníčkovi a Mařence. A oběti byly silně opilé.  Patrik si uvědomil, že půjde o sériového vraha, protože věděl, že takové vraždy se staly i v jiných okrscích.

Postupným pátráním Patrik zjišťuje, že všechny oběti mají společné to, že kdysi v mládí zavinily smrtelnou nehodu pod vlivem alkoholu.

Někdo vraždí opilé řidiče, kteří zavinili něčí smrt v období před pětatřiceti lety až do dneška.

Ale kdo se pasuje do role všemocného soudce?

1. Indicie

1
Mohl být vrahem katolický kněz, ke kterému chodila ke zpovědi jedna z obětí? Byla prý sama a jediní přátelé, které měla, byla církevní komunita. Trápila ji vina za něco, co v minulosti udělala a kněz to nechtěl Patrikovi prozradit.

2. Indicie

2
Nebo je vražedkyní křehká Joana, soutěžící v reality show, která se natáčí právě v Tanumshede? Joana, která je duševně nevyrovnaná, psychicky týraná svými rodiči, ale vší silou se ovládá, aby neměla pocit, že nenávidí všechny lidi.

3. Indicie

3
Mohl by to být i bývalý manžel jedné z obětí – Marity. Marita opustila jeho i dospívající dceru, aby mohla žít se svou přítelkyní. To jí bývalý manžel nemohl odpustit.

4. Indicie

4
A co nová kolegyně na oddělení vražd Hanna? Manžel Hanny, psycholog Lars, pomáhá účastníkům reality show se vypořádat se stresem z natáčení. O Hanině dávné minulosti se moc neví, je známo jenom její studium na policejní škole. Hanna se při vyšetřování chovala velmi divně. Patrik to přičítal její silné viróze a velkému pracovnímu nasazení.

5. Indicie

5
Důkladným laboratorním rozborem stránek z pohádky se zjistilo, že kniha patřila Sigrid Janssonové, která jako první zahynula při dopravní nehodě. Když se našly její složky, byly v nich rozpory. V práci nikdo nevěděl, že má děti, ani pitva neprokázala, že by rodila. U ní v domě policie našla stopy po dětech, ale děti tam nebyly. Nikdo je nikdy nenašel.

Závěr

Patrik zjistil, že přímo na oddělení někdo zmanipuloval důkazy. Kdo měl přístup ke všem materiálům týkajícím se vražd?

Kdo chtěl pomstít nehodu matky? Kdo byl vystaven takovému psychickému tlaku, že svůj život podřídil jenom pomstě?

Ceny pro výherce:

1.místo – elektronická čtečka a balík knih od Camilly Läckberg

2.místo – balíček knih v hodnotě 1500 Kč
z produkce nakladatelství Albatros Media a.s.

3.místo – balíček knih v hodnotě 1000 Kč
z produkce nakladatelství Albatros Media a.s.